Strona główna / Aktualności / Dotacje dla MŚP

Dotacje dla MŚP na kapitał obrotowy

Wróć do listy
Dotacje dla MŚP

Już 15 czerwca br. zostanie uruchomiony nowy instrument w POIR – działaniu 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy. W ramach którego średnie przedsiębiorstwa, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z wystąpieniem epidemii COVID-19, mogą uzyskać wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego, służącego zaspokojeniu ich bieżących, pilnych potrzeb oraz przywróceniu płynności finansowej.

Nabór wniosków zostanie ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczość 8 czerwca br. i będzie prowadzony w trybie nadzwyczajnym. Wnioski będzie można składać do 31 lipca br.

Budżet działania wynosi 2 mld zł.

W sumie na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii mają być przeznaczone 3 mld zł.

Oprócz środków z PO IR dla średnich przedsiębiorstw zarezerwowano 500 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (PO PW) a dla mikro i małych przedsiębiorstw środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Średnie przedsiębiorstwa wnioski będą składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości a mikro i małe do instytucji zarządzających funduszami unijnymi w poszczególnych regionach.

 
Zainteresowany współpracą? Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń: (22) 591 70 00