Strona główna / Aktualności / Dotacje dla MŚP

Trwa nabór wniosków w ramach EIC Accelerator

Wróć do listy
Dotacje dla MŚP

EIC Accelerator to program akceleracyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ze wszystkich branż, w tym start-upów działających for-profit, pochodzących z państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa.

EIC Accelerator – kolejne daty naboru wniosków

23 marca 2022 r. zakończył się pierwszy z tegorocznych naborów wniosków o dotacje z konkursu EIC Accelerator (ponad 1 000 wniosków zostało złożonych na kwotę 6,4 mld euro). W ramach drugiego czerwcowego naboru zostało złożonych 986 wniosków a wyniki naboru spodziewane są we wrześniu br. 

W tym roku budżet to około 1,7 mld euro, z czego prawie 537 mln euro przeznaczono na innowacje w zakresie technologii otwartej autonomii strategicznej i technologii „Fit for 55”.   

Kto może ubiegać się o wsparcie 

O wsparcie mogą aplikować samodzielnie podmioty spełniające kryteria MŚP lub podmioty spełniające kryteria tzw. małych mid-caps – zatrudniające do 500 osób posiadające produkt lub rozwiązanie zaawansowany badawczo na poziomie TRL 5/6 (tj. dokonano demonstracji prototypu lub modelu systemu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych).

Nowi wnioskodawcy mogą złożyć krótki wniosek w dowolnym momencie (bez limitów) za pomocą platformy EIC AI. Po przesłaniu kandydaci otrzymają odpowiedź w ciągu miesiąca – albo z zaproszeniem do złożenia pełnego wniosku, albo z informacją zwrotną w przypadku niepowodzenia.

Co oferuje tegoroczny konkurs EIC Accelerator 

Oferta EIC Accelerator jest bogata, oferując m.in. dotacje i akceleracje biznesowe. Dotacje dla MŚP i start-upów wynoszą nawet do 2,5 mln euro w połączeniu z inwestycjami kapitałowymi za pośrednictwem funduszu EIC w wysokości od 500 tys. do 15 mln euro. 

Ostatni termin cut-off dla składania wniosków to 5 października 2022 r.

Więcej informacji na Dotacje na innowacyjne projekty MŚP

Zainteresowany współpracą? Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń: (22) 591 70 00