Aktualności
Wróć do listy

Trwa nabór wniosków w ramach EIC Accelerator

Dotacje dla MŚP

EIC Accelerator to program akceleracyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ze wszystkich branż, w tym start-upów działających for-profit, pochodzących z państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa.

Kto może ubiegać się o wsparcie 

O wsparcie mogą aplikować samodzielnie podmioty spełniające kryteria MŚP lub podmioty spełniające kryteria tzw. małych mid-caps – zatrudniające do 500 osób posiadające produkt lub rozwiązanie zaawansowany badawczo na poziomie TRL 5/6 (tj. dokonano demonstracji prototypu lub modelu systemu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych).

Nowi wnioskodawcy mogą złożyć krótki wniosek w dowolnym momencie (bez limitów) za pomocą platformy EIC AI. Po przesłaniu kandydaci otrzymają odpowiedź w ciągu miesiąca – albo z zaproszeniem do złożenia pełnego wniosku, albo z informacją zwrotną w przypadku niepowodzenia.

Co oferuje tegoroczny konkurs EIC Accelerator 

Oferta EIC Accelerator jest bogata, oferując m.in. dotacje i akceleracje biznesowe. Dotacje dla MŚP i start-upów wynoszą nawet do 2,5 mln euro w połączeniu z inwestycjami kapitałowymi za pośrednictwem funduszu EIC w wysokości od 500 tys. do 15 mln euro. 

Ostatni termin cut-off dla składania wniosków to 4 października 2023 r.

Więcej informacji na Dotacje na innowacyjne projekty MŚP

Newsletter
Zainteresowany współpracą? Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 (22) 308 06 07