Strona główna / Aktualności / Dotacje dla MŚP

Zmiany w nowym konkursie na Badania na rynek (3.2.1 POIR)

Wróć do listy
Dotacje dla MŚP

Od 20 marca br. przedsiębiorstwa MŚP mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach naboru dla poddziałania 3.2.1 Badania na rynek PO IR. Dofinansowanie przeznaczone jest m.in. na zakup maszyn i urządzeń oraz prace budowlane niezbędnych do uruchomienia produkcji nowych produktów lub usług.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a otrzymać można nawet 20 mln zł wsparcia na projekt, w tym 450 tys. zł na eksperymentalne prace rozwojowe i 0,5 mln zł na usługi doradcze. PARP w nowych naborach wprowadził kilka ułatwień dla beneficjentów:

  • dofinansowanie będzie można uzyskać na wdrożenie nowego produktu będącego wynikiem zakupionych prac B+R. Do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę.
  • Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 5 mln zł. W poprzednich naborach limity  wynosiły 5 mln zł dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz 10 mln zł dla średnich.

Wsparcie uzyskać mogą projekty dotyczące innowacji produktowej co najmniej na skalę polskiego rynku. Alokacja w konkursie to 500 mln zł dla naboru dla miast średnich oraz 750 mln zł przeznaczone na konkurs ogólny.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w zakładce Dotacje.

Zainteresowany współpracą? Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń: (22) 591 70 00