Strona główna / Aktualności / Sektor kultury

Sektor kultury – instrument gwarancji finansowych

Wróć do listy
Sektor kultury

Firmy z sektora kultury mogą liczyć na wsparcie finansowe w postaci kredytów udzielanych na preferencyjnych warunkach przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

W budżecie Programu Kreatywna Europa jest to rozdania 525 mln zł.

Finansowanie na preferencyjnych warunkach przeznaczone jest dla branż takich jak design, sztuka filmowa, ale i dynamicznie rozwijająca się w Polsce branża gier komputerowych. Finansowanie sektora kultury nie jest łatwym zadaniem, sztuka zawsze jest obarczona wysokim ryzykiem co powoduje pewne obawy inwestorów. 

Dofinansowanie obejmie 3 tysiące firm, w ciągu 3 lat. Ułatwieniem dla przedsiębiorców będzie dostępu do kapitału w formie kredytowej zakładający rozłożenie ryzyka niepowodzenia pomiędzy firmę a bank udzielający kredytu. BGK będzie udzielać wnioskodawcom gwarancji bankowej do 80% wartości kredytu. Prowizja została ustalona w wysokości 0,25 proc. od kwoty gwarancji w skali roku.

Aktualnie kredyty z gwarancją BGK z programu „Kreatywna Europa” można otrzymać w Alior Banku oraz w Bankach Spółdzielczych SGB.

Kreatywna Europa jest programem finansowanym z Funduszy Europejskich. Program obejmuje perspektywę na lata 2014-2020. Jego głównym założeniem jest udzielanie wsparcia finansowego w sektorze kultury oraz z sektora audiowizualnego i kreatywnego.

 
Dowiedz się więcej → http://czasnadotacje.pl/kontakt/
Zainteresowany współpracą? Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń: (22) 591 70 00