Strona główna / Aktualności / Pakiet antykryzysowy

Tarcza finansowa PFR dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Wróć do listy
Pakiet antykryzysowy

W poniedziałek 27 kwietnia Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw uzyskała notyfikację Komisji Europejskiej, a od 29 kwietnia od godz. 18.00 można już składać wnioski online za pośrednictwem banków, których lista dostępna jest na stronie PFR.

Wnioski rozpatrywane są w trybie ciągłym i udzielanie subwencji będzie następowało zgodnie z kolejnością rozpatrywania wniosków przez PFR. W pierwszej kolejności subwencje będą przyznawane tym wnioskom, które  będą kompletne i nie będą zawierać błędów.

W tym samym czasie może zostać złożony tylko jeden wniosek w jednym wybranym banku.

Wniosek może zostać odrzucony z powodu niezgodności danych. W takim przypadku można złożyć wniosek ponownie i będzie on traktowany jako pierwszy składany wniosek. Natomiast jeśli wniosek został przyjęty jako poprawny ale PFR przyznał mniejszą kwotę subwencji, można złożyć odwołanie, co będzie możliwe od 11 maja 2020 r. Wniosek odwoławczy może zostać złożony nie później niż 2 miesiące od dnia otrzymania decyzji, od której składane jest odwołanie. Wniosek odwoławczy może zostać złożony dwukrotnie.

Przewidywany termin składania wniosków to 31 lipca 2020 r.

Szczegóły w zakładce Dotacje.

Zainteresowany współpracą? Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń: (22) 591 70 00